Мобілізованого хотіли позбавити права на житло — що вирішив суд.


У Хмельницьку одна жінка вирішила вирішити свою спірну ситуацію з колишнім чоловіком через суд. Вона хотіла, щоб йому було позбавлено права користування спільним житлом, але через те, що він є військовослужбовцем, суд вирішив усе по-своєму.
Судовий вирок був опублікований у Єдиному державному реєстрі судових рішень.
Подробиці справи
Жінка пояснила, що чоловік залишив спільне житло одразу після розлучення і не повертався туди вже півроку, не сплачуючи комунальні послуги та не допомагаючи в їх утриманні. Через це місцевий суд вирішив позбавити його права користування житлом.
Але сам чоловік подав апеляцію, стверджуючи, що не проживає у квартирі з 1 березня 2022 року через службу в Збройних силах України.
Рішення суду
Апеляційний суд встановив, що подружжя отримало цю квартиру ще у 2006 році і користується нею за договором найму з державного житлового фонду. Обоє зареєстровані за цією адресою.
Попри те, що чоловік не проживає у квартирі вже досить довго, суд вирішив, що його право користуватися не може бути позбавлене через його службу.
"Зібрані докази показують, що з 1 березня 2022 року військовослужбовець перебуває на військовій службі під час особливого періоду. Тому, він не може бути позбавлений права користування квартирою за непроживання у ній після цієї дати",- пояснили у суді.
В результаті апеляційний суд скасував попереднє рішення і відмовив у позові жінки.
Нагадаємо, що нещодавно ми публікували статті про право власності на житло та наслідки обстрілів для власників нерухомості.
Короткий підсумок: Жінка з Хмельницького намагалася позбавити колишнього чоловіка права користування спільним житлом через суд. Однак через те, що чоловік є військовослужбовцем і перебуває на службі з 2022 року, апеляційний суд вирішив, що він не може бути позбавлений цих прав. В результаті рішення першої інстанції було скасоване.Читайте також
- Чоловік пішов у СЗЧ через покинутих дітей — як його покарав суд
- Будівництво дому в селі — за скільки поверхів оштрафують
- Спільна власність на житло — як не втратити свою частку
- Українцям виплатять до 43 тис. грн допомоги — що варто знати
- Спадщина у 2025 — чому майно може дістатись державі
- Пільги для вчителів — на яку підтримку розраховувати в серпні