Борги чоловіка — чи може дружина через це втратити квартиру.


У багатьох українців квартира — це найцінніше майно. Але за певних обставин її можуть забрати, навіть якщо це єдине житло й оформлене воно не на самого боржника.
Про те, чи можуть відібрати житло, яке оформлене на дружину боржника, зазначається в законі України "Про виконавче провадження".
Як намагаються уникнути вилучення житла
Щоб уберегти квартиру, боржники часто переоформлюють її на родичів — дарують чи "продають" дружині або матері. Але такі угоди легко оскаржити в суді, якщо доведуть, що це було зроблено для уникнення сплати боргів.
Зазвичай це стосується договорів дарування. Якщо суд визнає їх фіктивними, угоду скасують, а майно можуть конфіскувати.
За які борги можуть відібрати житло
Якщо борг за комуналку чи податки перевищує 160 тисяч гривень (це 20 мінімальних зарплат у 2025 році), квартиру можуть продати через електронні торги. Також кредитори, зокрема банки, можуть подати до суду.
Якщо суд вирішить на їхню користь і на рахунках людини коштів не достатньо, майно боржника арештовують і продають. Однак, якщо у квартирі зареєстровані діти або люди з інвалідністю, для вилучення житла потрібне окреме рішення суду або дозвіл від органів опіки.
При цьому, важливо пам'ятати, що укладення фіктивних угод для уникнення сплати боргів може призвести до конфіскації майна, навіть якщо воно переоформлене на родичів. Найкращим варіантом уникнення таких ситуацій є вчасна сплата боргів і дотримання законів країни.Читайте також
- Нова воля спадкодавця — як скасувати заповіт у 2025 році
- Допомога від NRC — для кого і де доступна фінансова підтримка
- Інвалідність з дитинства — чи треба ставати на облік в ТЦК
- Дощ, град та страшенна спека — що в яких регіонах чекати сьогодні
- І група інвалідності — перелік виплат та пільг на серпень 2025
- Діти ветеранів війни — пільги на навчання